„Liski”, „Odkrywcy” i „Słoneczka” witają wiosnę w sadzie

Dzieci z grupy „Liski”, „Odkrywcy” oraz „Słoneczka” nie mogły doczekać się nowej pory roku, więc  wyruszyły na poszukiwania jej oznak. W czasie wycieczki  przywoływaliśmy wiosnę do naszej miejscowości poprzez radosne śpiewanie piosenek o tematyce wiosennej. Nasze muzyczne czary-mary działały, ponieważ zaobserwowaliśmy krokusy, przebiśniegi, a nawet bratki. Motywowało to nas do jeszcze głośniejszych okrzyków „Witaj wiosno!”.

Dzieci chciały zobaczyć, jak wygląda sad na przedwiośniu. Niektóre nawet planowały pozbierać jabłka. Jakie było zaskoczenie wszystkich, kiedy okazało się, że w sadzie nie ma ani jednego listka, o jabłkach na drzewach  już nie wspominając! Dowiedzieliśmy się, że jabłonie dopiero przygotowują się do kolejnej pory roku, ale jeszcze trochę śpią, bo jest im za zimno. Posileni jabłkiem, które p. Ewelina z Maciejowego Sadu przyniosła z chłodni, zorganizowaliśmy koncert dla wiosny w sadzie. Z pewnością rozgrzaliśmy trochę atmosferę :) Następnie zostawiliśmy na drzewach kolorowe kwiaty, które dzieci samodzielnie wykonały w przedszkolu. Bawiliśmy się także kolorową chustą animacyjną i obudziliśmy murarki, które zwabione kolorami poszukiwały kwiatów. Przed drogą powrotną, wzmocniliśmy się zdrowym sokiem owocowym. Pogoda nam dopisywała, więc chyba udało się nam przywołać wiosnę do naszej miejscowości. Cieszymy się, że ciepłe słoneczne dni będą z nami coraz częściej. Wygląda na to, że jest to zasługa wszystkich dzieci z Publicznego Przedszkola, które przegoniły zimę.

Opracowała Sylwia Drzewiecka

28 marca 2022