,, Poznajemy przebiśniegi"

Drugi tydzień marca upłynął Myszkom na obserwacji zmiennej, marcowej pogody i powolnego budzenia się roślin po zimowym spoczynku.

Dzieci wysłuchały ilustrowanej obrazem bajki o przebiśniegu. Ze skupieniem, aktywnie uczestniczyły w opowiadanej przez ciocię historyjce, z radością przyjmując doklejane na planszy elementy.

Szczególnie entuzjastyczna reakcja dzieci towarzyszyła przemianie pąków w białe, zwisające kwiaty.

Podczas spaceru szukaliśmy w parku przebiśniegów i udało nam się je wypatrzeć!

Myszki wykonały również kilka prac plastycznych- przebiśnieg z użyciem plasteliny, patyczków higienicznych oraz płatków kosmetycznych.

Drugą pracę stanowiła kompozycja z przygotowanych elementów.

Wszystkie dzieci wykonały prace bardzo starannie.

W piątek, w ramach zajęć sensorycznych, nasi podopieczni otrzymali woreczki strunowe z umieszczonymi wewnątrz, wielobarwnymi kleksami farby plakatowej, które poprzez ugniatanie, przesuwanie paluszkami, głaskanie a nawet klepanie udało się ze sobą połączyć, otrzymując nowe, ciekawe kolory i obrazy.

Zajęcia sensoryczne odbywały się w rytm piosenki ''My klepiemy do rytmu rękami".

Opracowała

Beata Babij