26 października 2018

W dniu 24 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu dla Niepodległej, który odbył się we Wrocławiu w Parku im. Juliusza Słowackiego. Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone kwiaty pod pomnikami: Juliusza Słowackiego i Ofiar Katynia.

Finałem tego wydarzenia było  odśpiewanie przy Urzędzie Wojewódzkim przez wszystkich uczestników, wraz z Wojewodą Dolnośląskim i Dolnośląskim Kuratorem Oświaty, hymnu narodowego oraz pieśni patriotycznych.

W wydarzeniu tym nie  liczyło się  zwycięstwo. Najważniejsze było, aby w wyjątkowy sposób uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, integrując wszystkie placówki edukacyjne - od przedszkoli, przez szkoły podstawowe, gimnazja po szkoły ponadgimnazjalne - we wspólnym świętowaniu. Włączając dzieci i młodzież w obchody święta Niepodległej umacniana jest nie tylko świadomość narodowa młodych ludzi, ale również  świadomość ich przynależności  do "Małej Ojczyzny"

Agata Czarnecka

Bieg dla NIEPODLEGŁEJ!