02 listopada 2019

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!, która ma ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich. Uczniowie klas IV – VIII mogli złożyć życzenia, wyrazić swój podziw, zachwyt czy podziękowanie walczącym w obronie naszego kraju.

Treść słów skierowana przez młodych ludzi do powstańców wzruszała i bez wątpienia skłaniała do refleksji: „Podziwiam Was za to, że w takim młodym wieku walczyliście za wolność naszego kraju”, „Cieszymy się, że możemy żyć w wolnej Polsce” czy „Szanowny Powstańcu! Na początku listu chciałabym wyrazić głębokie uznanie i podziw. Nie lada odwagą była walka za dzisiejszą wolną Polskę. Dzięki Wam możemy porozumiewać się pięknym polskim językiem, a co za tym idzie, żyć w Polsce prawdziwej i wolnej. Cieszę się, że mogę okazać Państwu swoją wdzięczność...”

Wszystkie kartki i listy zostały wysłane do Fundacji „Sensoria”, skąd trafią w ręce powstańców, którzy dziś są już sędziwymi ludźmi i z pewnością ucieszą się, że współczesna młodzież docenia i pamięta, ile zrobili i poświęcili dla naszej ojczyzny.

Samorząd Uczniowski i Wolontariat Szkolny

BohaterOn – włącz historię.