08 października 2018

W ciągu ostatnich dwóch tygodni klasy Ia, Ib, III b oraz starsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lutyni pod opieką pani G. Szlączki włączyli się do akcji „BohaterON”.

Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika, a ostatni Powstańcy odchodzą od nas na wieczną wartę. Ludzi Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.Wysłaliśmy ponad 150 kartek, aby uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i pokazać, że pamiętamy o ich poświęceniu.

BohaterOn. Włącz Historię. W naszej Szkole