09 października 2018

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

to akcja społeczna, która w tym roku rozpoczęła się w grupie Biedronek już 26 i 28 września 2018 r., rodzice z tej grupy bardzo chętnie przychodzą na odczyty bajek wybranych przez dzieci.

1.  Czytanie bajek przez rodziców pomoga naszym dzieciom odkrywać świat dzieciecej literatury i zaciekawiać ich wybraną książką. Nasze Biedronki wspólnie z bohaterami bajek przeżywają nowe przygody.

2.  Cała akcja promomuje prawidłowy rozwój mowy, a także doskonali  u dzieci umiejętność słuchania ze zrozumieniem.

OWOCOWE SZASZŁYKI

1. W dniu 05.10.2018 grupa V - Biedronek przygotowywała szaszłyki owocowe.

2. Celem tego doświadczenia było zapoznanie dzieci z nowymi smakami oraz usprawnienie
    i ćwiczenie motoryki małej.

3. Dzieci utrwaliły nawyk higienicznego przygotowania i spożywania posiłków. Biedronki bezpiecznie posługiwały się sprzętem kuchennym. W trakcie wykonywania szaszłyków kształciły swoją umiejętność współdziałania w grupie.

4. Satysfakcja z przygotowania współnych przysmaków zaprocentowała pyszną degustacją.

Co się dzieje u Biedronek?