DBI w Biedronkach

Tajemniczo brzmiący skrót DBI to Dzień Bezpiecznego Internetu, więc 9 lutego 2021 zastanawialiśmy się czym jest internet i do czego służy?

Na chwilę staliśmy się komputerami, tabletami, smartfonami i rzucając do siebie kłębek wełny utworzyliśmy internetową sieć. Dzięki niej ludzie na całym świecie mogą korzystać z tych samych informacji, stron, gier, aplikacji czy oglądać filmy, spektakle teatralne czy koncerty muzyczne.  Biedronki ustaliły, że dostęp do internetu umożliwia nam: komunikację, odszukanie ważnych informacji, jest pomocny rodzicom w pracy i dzieciom w nauce, można za jego pomocą zrobić zakupy, posłuchać muzyki, obejrzeć zdjęcia, poczytać książkę czy posłuchać muzyki.

Biedronki lubią gry i filmy edukacyjne, więc były mocno zainteresowane stroną www.necio.pl. Z bajki „Mój przyjaciel Necio” dowiedziały się o ciemnej strony internetu jaką są Sieciuchy.  Kim one są i jakie niosą ze sobą zagrożenia? Wspólnie z rodzicami otwórzcie www.necio.pl i odszukajcie potrzebne Wam informacje. Miłej zabawy!

Przy omawianej tematyce wykorzystałam materiały edukacyjne dla dzieci 4-6 lat na temat bezpieczeństwa w sieci udostępnione bezpłatnie przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. https://www.edukacja.fdds.pl/8643dcb2-eae3-4bb3-980b-b3f9af650fd6/Extras/Necio_scenariusz_ver_internet.pdf

Opracowała: Anna Gorczyca.

04 marca 2021