DINOZAURY

Miniony tydzień upłynął Sówkom pod znakiem prehistorii, dinozaurów, węgla oraz zawodu górnika.

Dzieci przypomniały sobie jak wyglądało życie w parku jurajskim, skąd wziął się węgiel i do czego nam służy. Zapoznały się również ze specyfiką pracy górnika, rodzajami jego stroju (odświętnego i roboczego) oraz z jego świętem Barbórką. Poznały legędę o św. Barbarze oraz bawiły się przy piosence pt.: „W kopalni.” Dzieci bawiły się rónież w aktorów wcielając się rolę górnika podczas inscenizacji ruchowej oraz w rzeźby z soli. Sówki przeliczały wydobyty węgiel, a także wykonały kaski z bibuły. Zrobiliśmy również doświadczenie z kryształkami soli, aby dowiedzieć się skąd mamy kopalnie soli.

Ten tydzień podobał się zwłaszcza chłopcom, którzy mogli zaprezentować swą obszerną wiedzę na temat różnych gatunków dinozaurów.

07 grudnia 2020