Domowe spiżarnie "Odkrywców"

Owoce i warzywa są zdrowe, to już wie każdy przedszkolak. Dlatego tej jesieni, dzieci z grupy „Odkrywców” odkrywają zawekowane witaminy. Z tej okazji zrobiliśmy mały „napad” na domowe spiżarnie, aby poznać co rodzice lub dziadkowie zamykają w słoiczkach. Po przeprowadzonej pierwszej próbie, okazało się, że są to same pyszności! Kolejnego dnia „Odkrywcy” przybyli do sali-laboratorium z odpowiednim sprzętem do badań, czyli....chlebem, masłem, talerzykiem oraz nożem. Wyniki badań przeszły nasze najśmielsze oczekiwania :) A pochwałom nie było końca.. „Dobry ten Twój dżem”, „Czy został jeszcze ten pyszny sok malinowy?”. Szkoda, że materiał badawczy skończył się tak szybko...

A dżemy i powidła zainspirowały nas do twórczej pracy plastycznej, która podsumowała nasze działania.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w nasze badania :)

opracowała Sylwia Drzewiecka

20 października 2021