27 lutego 2019

Pierwszy tydzień po feriach upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni oraz atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających

14 lutego.

Wszystkich wchodzących do szkoły witały cytaty o miłości, dzięki którym społeczność szkolna mogła poczuć ten wszechogarniający nastrój.

Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona specjalnie oznaczona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki z życzeniami wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie  specjalnie wyznaczeni listonosze odpowiednio posegregowali pocztę i rozdali wszystkim adresatom.

W klasach czwartych zostały przeprowadzone lekcje języka polskiego dotyczące związków frazeologicznych kojarzonych z uczuciami. Dzieci dowiedziały się między innymi, co to znaczy mieć złote serce, podbić czyjeś serce czy chwytać kogoś za serce.

Są tacy, którzy twierdzą, że nie warto obchodzić świąt niezwiązanych z naszą polską tradycją, jednak my swoimi działaniami chcieliśmy pokazać, że okazywanie pozytywnych uczuć jest bardzo pożądane zwłaszcza w czasach, gdy na co dzień brakuje miłego słowa i uśmiechu.

Działania Samorządu Uczniowskiego