06 listopada 2019

We wrześniu świetliczaki z wszystkich  klas  poznawały zasady świetlicowe, regulamin a przede wszystkim siebie nawzajem. Miesiąc październik upłynął nam na głośnym czytaniu, uczeniu się techniki origami( składaliśmy rybki, lisy i jeże). Rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia. Powstały plakaty przedstawiające zdrowe produkty. Nie zabrakło również rozmów i filmów o naszym Patronie Janie Pawle II.  Kilka tygodni złotej polskiej jesieni skłoniło nas do stworzenia Liściaków, czyli zwierząt, owadów z liści, drzew z własnych rąk, pięknych jesiennych pejzaży. Końcówka października to zmiana pogody, więc powstały kolorowe parasole. Dzieci uczyły sie różnych technik plastycznych(malowanie na kaszy, sgrafitto). Świetliczaki  nie mogły się doczekać Halloween, więc stworzyliśmy kolorowe pajęczyny i pająki, potworki i lampiony. Październik zakończyliśmy filmem animowanym "Coco" odpowiadającym o znaczeniu rodziny i pamięci o zmarłych. Zapraszamy do obejrzenia galerii z pięciu  grup świetlicowych.

Edyta Lipińska, Wioleta Konieczna, Beata Krajewska, Ewelina Król-Chmielowiec, Angelika Frej, Monika Lorek, Dominika Jasek-Malinowska, Daria Meszyńska

Działania świetlicy szkolnej