20 stycznia 2019

Kim jest dziwak? Słownik języka polskiego definiuje go jako człowieka o osobliwych, dziwnych upodobaniach i przyzwyczajeniach, oryginała, cudaka, ekscentryka. Takich właśnie nietypowych osób nie brakowało we wtorek na szkolnych korytarzach.

Uczniowie naszej szkoły z wielkim  entuzjazmem i niebywałą kreatywnością podeszli do przygotowywanych przez siebie strojów. Okazało się, że nie tylko ubiór, ale fryzura, makijaż i dodatki decydowały o atrakcyjności i wzbudzeniu podziwu wśród rówieśników.

Z każdej klasy wybraliśmy najdziwniej wyglądającego ucznia. Wśród dwunastu wybrańców wyłoniliśmy poprzez głosowanie 3 miejsca.  Szczęśliwcami okazali się Michał Więcek z

kl. 8b, który zdobył I miejsce (66 głosów), Wiktor Przelicki z kl. 5c – II miejsce (41 głosów) oraz Basia Korczyńska z kl. 5b i Dominika Lamperska z kl. 6a, które zdobyły ex aequo

III miejsce (po 21 głosów).

Podczas Dnia Dziwaka nie zabrakło również „pozytywnie zakręconych” zabaw i gier. Były rozgrywki w piłkarzyki lewą ręką, wyścigi z piłeczką pingpongową czy dmuchanie balonów. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Dziękujemy za zaangażowanie, a przede wszystkim za pozytywne nastawienie i niegasnące uśmiechy tego dnia. Mamy nadzieję, że ci, którzy zapomnieli bądź nie chcieli się przebrać, wezmą przykład ze swoich kolegów i za rok zadziwią wszystkim swoimi pomysłami na najbardziej oryginalne przebranie.

Dzień Dziwaka