Dzień Kropki u Żabek

Wydawać się może, że kropka w codzienności grupy przedszkolnej, to niewiele znaczący znak interpunkcyjny. Może i tak ale nie w Grupie Żabki. Dzień poświęcony „Kropce” to czas super zabawy podczas której, dzieci miały okazję do wykazania się swoją kreatywnością w wyklejaniu obrazów, tworzeniu figur, liter a nawet pojedynczych wyrazów z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych pomocy dydaktycznych w kształcie kolorowych kropek oraz kolorowych zakrętek. Był to też czas zabaw matematycznych podczas których dzieci układały cyfry tworzące logiczne równania. Kolorowe kropki posłużyły również do doskonalenia już nabytej wiedzy o sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych i drogach. Żabki układały kropkową sygnalizację świetlną,  odpowiadającą kolejności świateł sygnalizatorów drogowych.

Opracowała:

Bożena Perłak ;