Dzień Kropki w Biedronkach

Dla mnie Dot Day jest świętem kreatywności, wytrwałości i wiary we własne możliwości.
Dlatego też, tego dnia zastanawialiśmy się czym jest talent i jakie talenty może mieć przedszkolak? Biedronki stwierdziły, że: ładnie śpiewają, świetnie tańczą, jeżdżą na rowerze, znają karate, pływają, czytają, pięknie rysują, szybko biegają, pomagają rodzicom sprzątać mieszkanie, potrafią załadować i rozładować zmywarkę.
Poznaliśmy reprodukcje obrazów Claude Monet „Impresja, wschód słońca”, „Wiosna”, „Stogi siana w Giverny, „Sroka”, aby zrozumieć czym jest pejzaż. Wykonaliśmy pejzaż z kropek wykorzystując w pracy plastycznej niekonwencjonalne narzędzia jakim są patyczki do uszu. Spójrzcie, jakie ciekawe prace powstały z kolorowych kropek.

Opracowała: Anna Gorczyca

21 września 2020