To przyjaciel niebywały!

Okrągły brzuszek,

Pluszowy cały.

Gdy nocka idzie i kłaść się trzeba,

On jest tuż obok i tuli gdy trzeba.

W dniu dzisiejszym chyba wszystkie przedszkolaki świętowały wraz z pluszowymi misiami. Sówki również dołączyły się do obchodów tego dnia. Przypomniały sobie historię pluszowego misia oraz zapoznały się ze zwyczajami niedźwiedzi- pierwowzorów naszego przyjaciela. Rozwiązywały mnóstwo matematycznych zadań: liczyły, klasyfikowały, segregowały a także układały misiowe wzory. Znalazły również czas na zmisiowane zabawy: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, zgaduj-zgadula czy zabawy przy piosence „Jadą, jadą misie.” Sówki wykonały misiowe opaski i ozdobiły szablony pluszowych przyjaciół. Na koniec tego ekscytującego dnia zapoznały się z dobrze znanym ich rodzicom Misiem Uszatkiem. Dzień pełen wrażeń...

27 listopada 2020