Dzień Wolontariusza w Biedronkach

Co to jest wolontariat? Kto może być wolontariuszem? Czym zajmuje się wolontariusz? Czy przedszkolak może być wolontariuszem? Odpowiedzi na te ważne dla nas pytania szukaliśmy w Internecie.

Psycholog i pedagog p. Maria Libiszewska wraz z słoniem Dobromirem z Fundacji Uniwersytet Dzieci wyjaśnili przedszkolakom,  że każdy z nas ma w sobie zdolność do pomagania innym i możemy to robić na różne sposoby.: dzielić się rzeczami, dzielić się wolnym czasem czy swoimi umiejętnościami. Osoby bezinteresownie pomagające innym nazywamy wolontariuszami. Formalnie wolontariuszem można być osoba mająca co najmniej 13 lat - za zgodą rodziców.

Jednak przedszkolaki nie ograniczają granice wiekowe, ponieważ pomagać innym można w każdym wieku. Wykonane przez nas serce ukazuje nasze dobre uczynki – już zrealizowane i planowane do wykonania w najbliższej przyszłości.

Opracowała: Anna Gorczyca.

08 grudnia 2020