05 czerwca 2019

W piękną, słoneczną, czerwcową niedzielę, tuż po Dniu Dziecka, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny! Bogaty program festynu sprawił, że szkoła oraz pobliski park wypełniły się tłumem ludzi.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Zacznijmy od loterii fantowej, w której można było wylosować masę nagród, w tym smartfon! Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się zabawa w pianie oraz przejazd ciuchcią po Lutyni, eksperymenty chemiczne, naukowe oraz pokazy karate. Niecodzienną darmową atrakcją były zamki dmuchane czy malowanie twarzy i włosów. Oblężenie przeżył również radiowóz policyjny, w którym policjanci pozwalali włączać syrenę, demonstrowali działanie alkomatu, kajdanek i rozdawali opaski odblaskowe. Nowością na tegorocznym festynie był mecz siatkówki nauczyciele vs rodzice – wygrana przypadła rodzicom. Wiele osób skorzystało także z pysznego bufetu i  kawy serwowanej przez rodziców SP w Lutyni.

Na scenie w hali gimnastycznej odbyły się pokazy talentów dzieci teatralne i taneczne.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu !!!

Opracował: Jakub Ranosz

Festyn Rodzinny 02.06.2019