17 grudnia 2018

Polska ortografia nie należy do najłatwiejszych, użycie odpowiednich liter w poszczególnych wyrazach to dla wielu z nas poważny kłopot. Wydaje się jednak, że dla uczestników gminnego Konkursu Ortograficznego „Ortouczniak” zawiłości rodzimej ortografii stanowią raczej ciekawe wyzwanie aniżeli poważny problem. Udział w konkursie wzięły klasy 3 SP z trzech szkół : SP Lutynia, Miękinia oraz Pisarzowice. Na uczestników czekało 7 wyzwań.

Z dumą informujemy, że zwycięzcami konkursu w tym roku okazała się klasa 3B z SP Lutynia, reprezentowana przez: Julię Brzózkę, Zofię Karczewską oraz Hannę Pawłowską. Drugie miejsce przypadło klasie 3 z SP w Miękini, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła klasa 3A również z naszej szkoły, w składzie: Leon Kolackov, Ewelina Kraśnicka oraz Monika Mosiej.

Serdecznie gratulujemy NASZYM WSPANIAŁYM UCZNIOM z klas 3!!!

Jakub Ranosz

Gminny Konkurs ortograficzny " Ortouczniak"