16 grudnia 2019

Dnia 12.12.2019r. w Szkole Podstawowej w Miękini odbył się Powiatowy Konkurs "Czar Bożego Narodzenia". Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu, popularyzacja śpiewania kolęd, rozwijanie umiejętności współzawodnictwa i pracy w grupie.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V b: Pola Prusak, Natasza Fałowska, Maja Romaszewska, Hania Czajkowska, które zajęły wspaniałe III miejsce. Uczestniczki zmagały się z wieloma konkurencjami między innymi: śpiewanie kolędy, nakrycie wigilijnego stołu, odpowiadanie na pytania o tematyce świątecznej, wykonanie choinek z papieru i pakowanie prezentów w rękawicach roboczych. Całej zabawie towarzyszyła bardzo miła, wyjątkowa atmosfera, jakże już świąteczna.

Edyta Lipińska

III Miejsce w Powiatowym Konkursie "Czar Bożego Narodzenia"