Kangurki w Muzeum

12 października Kangurki wybrały się na wycieczkę do Regionalnego Muzeum w Środzie Śląskiej na lekcję muzealną „Ceramika pradziejowa”.

Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania muzeum. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały panią przewodnik, oglądały wystawy zawierające pradziejowe eksponaty (naczynia, narzędzia, domostwa) oraz poznały zwyczaje ludzi z minionych epok. Zapoznały się również z zawodem archeologa i bednarza. Oglądały też makietę ilustrującą dawny wygląd Środy Śląskiej.

Dzieci były bardzo aktywne, chętnie odpowiadały na pytania pani przewodnik.

Największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie cel więziennych, które znajdowały się w wieży na dwóch poziomach, do których dzieci dzielnie wspinały sią po krętych schodach.

Po zwiedzaniu rozpoczęła się lekcja muzealna, która polegała na lepieniu przez dzieci naczyń z gliny. Praca ta sprawiła dzieciom wiele radości, satysfakcji i zadowolenia.

Do przedszkola dzieci wracały pełne wrażeń.

20 października 2021