12 grudnia 2018

Niedziela 9 grudnia był dla nas dniem szczególnym. To właśnie wtedy odbył się Kiermasz Świąteczny, na który licznie przybyli mieszkańcy Lutyni i okolicznych miejscowości.

Przygotowania do tego ważnego wydarzenia rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej, dlatego w tym dniu można było zaprezentować wszystko to, co udało się stworzyć podczas lekcji, zajęć dodatkowych oraz w domu. Kiermasz zorganizowała Rada Rodziców, a jego celem była integracja naszej społeczności lokalnej i szkolnej, prezentacja osiągnięć uczniów oraz zebranie środków finansowych na potrzeby uczniów naszej szkoły.

Choinki, stroiki, kolorowe szyszki oraz przeróżne ozdoby świąteczne lśniły i kusiły wszystkich przybyłych gości, a ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów wabiły zapachem i zapraszały do konsumpcji. Na swoich stoiskach ozdoby prezentowali uczniowie, rodzice oraz Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swoje stanowisko miał również Samorząd Uczniowski, który zajął się sprzedażą ciast i lemoniady.

Nie zabrakło również rzeczy niezwykłych – w tym roku Wolontariat Szkolny przystąpił do akcji Amnesty International „Maraton Pisania Listów”. W specjalnie wyznaczonym miejscu wszyscy mogli napisać list, w którym wyrażali wsparcie dla kobiet, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Były także atrakcje dla przybyłych – dla najmłodszych ustawiono dmuchańce, natomiast pozostałym gościom czas umilały urocze występy przedszkolaków, energetyczne jasełka w wykonaniu czwartoklasistów z naszej szkoły oraz nastrojowe piosenki przygotowane przez chór szkolny.

Kolędy, zapachy, w tym światełka sprawiły, że nastrój w grudniowym dniu był radosny i wprowadził nas w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły za pomoc i zaangażowanie podczas kiermaszu.

Kiermasz Świąteczny