16 stycznia 2020

„Kolędowy czas” – to hasło spotkania, które odbyło się 11 stycznia w naszej szkole. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele na czele  z Dyrekcją, nasi kapłani, rodzice, dziadkowie, dzieci i młodzież. Pierwszym punktem imprezy były Jasełka w wykonaniu klas czwartych. Uczniowie  w sposób radosny i rozśpiewany przybliżyli nam Tajemnicę Wcielenia Boga. Następnie członkowie zespołu muzycznego „Senior” Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaśpiewali piękne kolędy, a nasi najmłodsi artyści z klas trzecic  i pierwszych wykonali pastorałki i piosenki zimowe. Grupa dzieci i młodzieży prowadziła koncert kolęd, zapraszając wszystkich obecnych do wspólnego śpiewu. Nie zabrało również kilku myśli wygłoszonych przez naszych przyjaciół na temat sensu przeżywania świąt Bożego Narodzenia oraz historii wybranych kolęd. Całość ubogaciła piękna i dynamiczna muzyka w wykonaniu studentów  z ruchu Komunia i Wyzwolenie. Podczas spotkania działała kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców ZSP w Lutyni,  w której można było nabyć przepyszne ciasta i napoje . Całkowity dochód ze sprzedaży łakoci i soków został przeznaczony na leczenie dwóch uczennic z naszej szkoły.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim Osobom, które chciały zaangażować się zarówno w przygotowanie, jak i w przebieg tego wyjątkowego wydarzenia. Cieszymy się, że w tak zacnym gronie mogliśmy celebrować cud narodzin Chrystusa w Betlejem. Ważne jest, aby pielęgnować i kultywować zwyczaje                         i tradycje polskie w myśl słów naszego Patrona Jana Pawła II: „ Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową                 i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Trzeba, abyśmy tego bogactwa nie zgubili.”

Opracowała: Beata Biernacka

Kolędowy czas