05 marca 2020

W bieżącym roku szkolnym odbywają się zajęcia Koła „Odkrywca” dla uczniów klas czwartych, w ramach projektu „Podniesienie kompetencji i rozwój umiejętności uczniów z obszaru ZIT WrOF”.

Zajęcia przyrodnicze „Odkrywca” kształcą kompetencje naukowo techniczne, inicjatywność, komunikację i współpracę, a także umiejętność uczenia się poprzez działanie. Podstawową metodą pracy na zajęciach koła są metody praktyczne.

Uczniowie pracują w zespołach nad rozwiązywaniem problemów, szukaniem rozwiązań. Wykonują doświadczenia, eksperymenty, prowadzą obserwacje. Zajęcia
w I semestrze bieżącego roku szkolnego skupiały się nad odkrywaniem tajemnic mikroświata, nauką posługiwania się mikroskopem optycznym, badaniem fizyko - chemicznym wody, poznawaniem życia mikroskopijnych grzybów, hodowaniem
i obserwacją kryształów różnych soli, badaniem niezwykłych właściwości wody, zgłębianiem problemu biodegradacji, poznawaniem warunków życia roślin
czy odkrywaniem zagadek Kosmosu.

W II semestrze przed nami kolejne wyzwania i nowe naukowe odkrycia, a także przygotowanie do konkursu przyrodniczego „Świetlik”.

Dorota Palczyńska

Koło „Odkrywca"