Kosmiczny tydzień u Myszek

W ubiegłym tygodniu tematem przewodnim naszych zajęć był kosmos. Małe Myszki zobaczyły jak wygląda galaktyka, poznaliśmy również planety znajdujące się w kosmosie. By pokazać dzieciom układ słoneczny wspólnie wykonaliśmy plakat na którym dzieci powtarzały nazwy planet oraz przyklejały je w odpowiednim miejscu. Każdego dnia wykonywaliśmy kosmiczne pracę; planetę ziemię przygotowana z papierowych puzzli, galaktykę na której znalazły się ufoludki oraz statki kosmiczne. By popracować nad motoryka mała z pomocą plasteliny każdy ozdobił swój własny statek kosmiczny. Dzieci były bardzo ożywione w czasie zajęć, a wspólne czytanie książek o tej tematyce oraz przygód Franklina w kosmosie sprawiało im dużo radości.

Opracowała Agata Onyśko.

23 stycznia 2022