07 listopada 2018

Dnia 5.11.2018 r. klasa  8a i 8b oraz uczniowie klas siódmych wzięli  udziału w pierwszych zajęciach edukacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w ramach  projektu "Kuźnia Odkrywców Wiedzy".

Klasa 8b odbyła czterogodzinne zajęcia z mikrobiologii, podczas których  uczniowie  doskonalili techniki mikroskopowania oraz wykonywania i obserwacji  preparatów przyżyciowych, a także poznali  zasady pracy w laboratorium mikrobiologicznym. Klasa 8a natomiast odbyła zajęcia Design Thinking – rozwijające kreatywność i twórcze myślenie. Miała też lekcję  języka niemieckiego.

W ciągu roku szkolnego zaplanowanych jest 7 wyjazdów na UE na przeróżne zajęcia np. laboratoryjne, językowe, podnoszące kompetencje w zakresie wykorzystania ICT, przedsiębiorczości itd. Jest to doskonała forma rozwijania kompetencji uczniów odpowiadających potrzebom rynku pracy, poszerzanie horyzontów oraz kontakt z wyższą uczelnią.

"Kuźnia Odkrywców Wiedzy"- nowy projekt w SP Lutynia