Magiczna kula u Kotków

W minionym tygodniu Kotki dowiedziały się jak wygląda kula, jaki ma kształt, jak różne mogą być kule i co możemy z nimi zrobić.

Bawiliśmy się balonami, piłkami, wieżą z kulkami oraz piłeczkami sensorycznymi. Nie zabrakło również spacerów na świeżym powietrzu .

Przy pomocy opiekunek dzieci stworzyły też swoje własne, magiczne kule życzeń – odbiliśmy na nich rączki i wspólnie posypaliśmy błyszczącymi materiałami.

Najciekawszym doświadczeniem dla naszych małych Kotków były zabawy sensoryczne z hydrożelowymi kulkami, rosnącymi w wodzie. Cały tydzień maluszki obserwowały i sprawdzały jak kule rosną z dnia na dzień . Jedne były małe, drugie duże, trzecie zaś magiczne i świecące w ciemności.

Dzieci otrzymały również „gniotki” , które świetnie sprawdzają się w rozwijaniu motoryki małej .

Opracowała: Adriana Zendwalewicz

25 marca 2022