Międzynarodowy dzień kropki

W grupie Odkrywców, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dla nas okazja do tego, aby porozmawiać o swoich mocnych stronach. Dzieci zapoznały się z opowieścią o przygodzie Vashti, która pozwoliła nam  uświadomić sobie, że miłe słowa lub prośby, pomagają poradzić sobie z trudną sytuacją. Wszystkie pomysły dzieci zapisaliśmy na tablicy. W trakcie zabaw ruchowych goniliśmy kropkę i przytulaliśmy wszystkie samotne kropki w naszej sali. Następnie przedszkolaki wykorzystały koła znajdujące się na tablicy i stworzyły z nich coś nowego. Przy okazji każde dziecko, powiedziało jaki posiada talent. Gratulujemy tym, którzy twierdzą, że mają „talent do wszystkiego” :) Później wykorzystaliśmy nasze umiejętności w trakcie zabaw nakrętkami – kreatywność  naszych wychowanków nie ma granic. Na koniec dzieci wykazały się talentem plastycznym i stworzyły swoje własne kropki- wszystkie były piękne i wyjątkowe. Po tak intensywnych zabawach, każdemu należała się nagroda...i kropka. :)

opracowała Sylwia Drzewiecka

17 września 2021