MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY W GRUPIE ODKRYWCÓW

Międzynarodowy Dzień Rodziny przypada na dzień 15.05.2021. Z tej okazji w dniu 17.05.2021 w grupie Odkrywców obchodziliśmy ten dzień.  Dzieci opowiadały o swoich najbliższych. W ramach zabawy stworzyliśmy mapę myśli ze skojarzeniami słowa rodzina. W ramach zabawy ruchowej każdy miał odnaleźć swoją parę i ułożyć wyraz mama lub tata. Następnie, przedszkolaki wysłuchały wiersz pt.: "Rodzinne sposoby na nudę", a za pomocą obrazków ułożyły kolejność zdarzeń. Uczestniczyli również w zabawie "w mojej rodzinie...", gdzie podczas masażu mogły się zrelaksować. Na zakończenie zajęć każdy stworzył portret jednego rodzica.

Opracowała: Ewelina Bartosik

18 maja 2021