10 grudnia 2018

W dniach 26.11 - 7.12.18  w pracowni fizyczno - geograficznej uczeń klasy 7b Tymoteusz Husarz prezentował swoja kolekcję skał i minerałów. Wystawę podsumowały warsztaty mineralogiczne, przeprowadzone dla klas siódmych, na których Tymek zaprezentował szczególnie cenne dla siebie okazy. Podczas zajęć uczniowie oglądali minerały i skały pochodzące z całego świata, badali je wszystkimi zmysłami, uczyli się je rozpoznawać, sprawdzali twardość - korzystając ze skali Mosha.

Uczestnicy  zajęć byli pod  wrażeniem dużej wiedzy mineralogicznej Tymoteusza.  Imponowało jego zaangażowanie i oddanie swojemu hobby.

Anna Listwan

Minerały - moja pasja