04 października 2018
MISIE witają jesień
Niespodziewanie nastała jesień… Od kilku dni w naszej misiowej sali przedszkolaki z pomocą nieocenionych Rodziców gromadziły różnorodne dary jesieni. Pojawiły się kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście, gałązki jarzębiny, jesienne warzywa oraz wspaniałe przetwory: kompoty, dżemy owocowe i marynowane grzybki.
Grupa VI „Misie” odkrywając tajemnice tej cudownie kolorowej pory roku któregoś dnia dostała nie lada zadanie…wyczarować jesienne grzyby z ziemniaka i pietruszki. W ruch więc poszły połówki ziemniaków, pokrojone na kilka części korzenie pietruszki, a także farby i pędzelki. I do dzieła! „Misie” zaczarowały sobie tylko znanym sposobem ziemniaki i pietruszkę i po kilku chwilach zamieniły je w grzyby, które wyglądały jak żywe. W tak pięknie jesiennej scenerii nawet najbardziej słotna jesień nie będzie straszna.

Agnieszka Wolniewicz

Misie Witają Jesień