19 listopada 2018

W tym roku, przykładem poprzednich lat, przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”, prowadzonej pod patronatem Telewizji Wrocław i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Celem tej szlachetnej inicjatywy jest dbanie o cmentarze kresowe i ich renowacja oraz zbiórka zniczy na groby Polaków, które zapłoną w listopadzie na Ukrainie i Wileńszczyźnie, gdzie pozostało kilka milionów polskich grobów.

Udało nam się zebrać kilkaset biało-czerwonych zniczy, które dzięki Waszej ofiarności zapłoną na cmentarzach kresowych. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej akcji!a

Samorząd Uczniowski i Wolontariat Szkolny

Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia