MOTYLKI I MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września Motylki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, jest to dzień odwagi i zabawy. W tym dniu celem naszych zajęć było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Na zajęciach poznaliśmy pochodzenie tego święta i zwróciliśmy uwagę na kropki pojawiające się w naszym życiu oraz jakie mają dla nas znaczenie. Wysłuchaliśmy historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzięki tej opowieści przekonaliśmy się, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, które tylko czekają aż je odkryjemy. W tym dniu nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami i pewnością.

Dzień Kropki zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.

18 września 2020