Nasi mali "Teatromaniacy"

W grupie Myszek zakończyliśmy październik tygodniem związanym ze sztuką teatralna.

Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat teatru( oglądając zdjęcia z różnych widowisk teatralnych: lalkowego, opery, baletu, cieni, pantomimy, aktorskiego) dowiedziały się co to jest scena i widownia. Jak ważną rolę odgrywają aktorzy, lalki, pacynki, dekoracje i muzyka. Nie mogło zabraknąć pogadanki o podstawowych zasadach zachowania się w teatrze. Po przypomnienia tych żelaznych zasad co można a czego nie w teatrze przyszedł czas na przeniesienie naszych Myszek w świat pełen magii i tajemnic. W naszym małym teatrzyku wystawiliśmy bajkę pt " Trzy małe świnki". Podczas przedstawienia dzieci żywo reagowały na to co się działo na scenie. Widać było zainteresowanie i uśmiech na twarzach milusińskich. Na koniec nagrodziły sztukę gromkimi brawami. Po przedstawieniu nieśmiało podchodziły za kulisy, biorąc do raczej kolorowe kukiełki.

Teatr dał możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami z grupy i choć na chwilę oderwał naszych malusieńkich od rzeczywistości.

Pracę plastyczną którą wykonały dzieci były kolorowe kropki naklejone na kurtynę teatralna( narysowana na kartce) i wyklejenie wyciętych postaci z bajki " Trzy świnki"

Tydzień teatralny zakończyliśmy wręczeniem "Dyplomu wiedzy o teatrze" każdemu uczestnikowi będącemu za zajęciach.

Opracowała Dorota Nitecka.

17 listopada 2021