Obchody stulecia Niepodległości w naszej szkole

15 października rozpoczął się w naszej szkole projekt edukacyjny klas 4-8 i 3 gimnazjum: Urodziny Niepodległej.

Chcemy w ten sposób uczcić 100 rocznicę  odzyskania niepodległości przez Polskę i oddać hołd  tym, którzy o jej suwerenność walczyli i dla jej rozwoju pracowali.

9 listopada będzie dniem obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Chcemy, aby był to dzień radosnego świętowania.

Zaczniemy od przemarszu uczniów z biało- czerwonymi balonikami przez centrum Lutyni. Następnie spotkamy się w sali gimnastycznej, aby śpiewać wspólnie piosenki patriotyczne i posłuchać recytacji wierszy dla Niepodległej. O godzinie 11.11 zaśpiewamy razem z uczniami z całej Polski „ Mazurek Dąbrowskiego’’. Tego dnia poznamy też laureatów konkursów, a ich prace będziemy mogli obejrzeć na wystawie .

Zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Rodziców i uczniów do włączenia się w obchody Urodzin Niepodległej!

Pamiętajcie tego dnia obowiązuje uroczysty strój i biało-czerwone barwy!

Grażyna Szlączka wraz z zespołem nauczycieli- humanistów

26 października 2018