Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków u Żabek

13 października Żabki wzięły udział w VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie do aktywności fizycznej. Dzieci w tym dniu rozpoczęły dzień pysznym, pożywnym i kolorowym śniadaniem mistrzów składającym się z owsianki, pasty z ciecierzycy i ciemnym pieczywem, jajka, jabłuszka, pomidora oraz papryki. Kolejnym etapem dnia było zapoznanie dzieci ze słowniczkiem małego sportowca, dowiedziały się czym są bloki startowe, bieżnia, płotki czy pałeczki sztafetowe oraz z dyscyplinami lekkoatletycznymi. Dzieci dowiedziały się co to jest bieg maratoński, jakie są rodzaje biegów, skoków i rzutów. Każdy przedszkolak otrzymał numer startowy i udaliśmy się w miejsce startu. Przed biegiem została przeprowadzona rozgrzewka wszystkich partii ciała. Kolejnym etapem był bieg główny, każdy zawodnik otrzymał medal oraz dyplom za udział w biegu.

19 października 2020