Pierwsza wycieczka Odkrywców i Skrzatów

Dzieci z grupy Odkrywców i Skrzatów długo zapamiętają zapewne dzień 29.09, ponieważ wybraliśmy się wtedy na pierwszą przedszkolną wycieczkę do Maciejowego Sadu. Dzieci były bardzo rozentuzjazmowane, ponieważ jechały szkolnym autobusem do miejsce, w którym czekała już na nas Pani Ewelina. Zaprowadziła nas do swojego sadu, gdzie opowiedziała nam o jabłkach i  roli pszczół, bez których nie byłoby tych pysznych owoców. Następnie, dzieci mogły same zebrać jabłka, które później zabrały ze sobą. Odwiedziliśmy również sklep, są tam sprzedawane przepyszne warzywa i owoce. Zostaliśmy również poczęstowani naturalnym jabłkowym sokiem. Na zakończenie wycieczki zostaliśmy zaprowadzeni do chłodni i zobaczyliśmy, jak przechowywane są owoce. Dzięki tej wycieczce poznaliśmy bliżej zawód sadownika oraz przypomnieliśmy sobie o profesji sprzedawcy. Po odwiedzinach w sadzie wróciliśmy spacerkiem do naszego przedszkola.

Opracowała: Ewelina Runka

06 października 2021