Preorientacja zawodowa - inż. budowlany

8 stycznia do naszej grupy przyszła Pani Olejnik – mama Kamilka aby przedstawić nam zawód który wykonuje – Inżyniera budowy.

Dzieci dowiedziały się kim jest inżynier budowy, czym się zajmuje, jakie są typy ( domów, dróg ). Poznały także najważniejsze rzeczy na podstawie których odbywa się budowa – mapy, projekty, dowiedziały się jakie są ważne urządzenia do pracy na placu budowy – koparki, koparkoładowarki, dźwig, rozściełacz asfaltu, wiertnica, niwelator+łata, walec.

Mama Kamila bardzo szczegółowo opowiedziała przedszkolakom jakie są bezpieczne warunki pracy, jakich zasad trzeba przestrzegać, jakie wyposażenie trzeba mieć aby praca była bezpieczna.

Pokazała również niezbędne wyposażenie inżyniera budowy: latarka, metrówka, dalmierz zastępujący miarkę, poziomica.

Na koniec zaprosiliśmy panią do przeczytania opowiadania w ramach realizowanego projektu – „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas oraz wspaniałe przygotowanie do prowadzonych zajęć oraz zachęcamy rodziców w zaangażowanie realizacji preorientacji zawodowej w grupie Żabek.

15 stycznia 2020