Witam ,

Poniżej przedstawiam Państwu propozycje zabaw i spędzania czasu z dziećmi w domu.

ZABAWY PLASTYCZNE

Zabawy plastyczne dają możliwość i przestrzeń do wyrażania swoich emocji i uczuć.            Możliwość tworzenia przynosi maluchom radość, zadowolenie i satysfakcję z samego siebie a także uczy cierpliwości, wytrwałości i usprawnia zdolności manualne. Zabawy plastyczne doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową i motorykę małą.

ZABAWA FARBAMI- to doskonały sposób na wspólną rodzinną zabawę.

ZABAWA 1 - Świetna zabawa sensoryczna, którą uwielbiają wszystkie dzieci - MALOWANIE RĄCZKAMI, PALUSZKAMI. Możemy malować farbami całe dłonie lub same paluszki, po czym odcisnąć je na kartce.

ZABAWA 2 - Rolki po papierze toaletowym można wykorzystać na wiele sposobów. Posłużą nam nie tylko do tworzenia i konturowania ale również za ich pomocą możemy stemplować. Zarówno koła, kwadraty, trójkąty jak i serca w zależności od ukształtowania rolki.

ZABAWA 3 - Dwie rolki po papierze toaletowym spłaszczamy a następnie każdą z nich przecinamy na 8 części. Powstałe z rolki kółka łączymy przy pomocy zszywacza na kształt motyla lub kwiatka. Przyklejamy na kartkę papieru i pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie malujemy farbami środki przyklejonych rolek . Wypełnianie takich konturów obrazka farbami to świetna zabawa.

ZABAWY KONSTRUKCYJNE

ZABAWA 1 - BUDOWANIE Z KLOCKOW – należy do ulubionych zabaw całej rodziny. Klocki dzięki ogromnej różnorodności są nieustającym źródłem inspiracji do zabawy, zapewniając wszechstronny rozwój dziecka. Zabawa klockami doskonali funkcje spostrzeżeniowo-ruchowe, wyzwala pomysłowość, pobudza wyobraźnię, rozwija logiczne i przestrzenne myślenie dziecka oraz usprawnia motorykę małą.

ZABAWY MUZYCZNO-RUCHOWE

Krótki wierszyk pomoże nam się rozruszać 😊

Nóżka lewa, nóżka prawa

Sport dla zdrowia ważna sprawa.

Obie nóżki do kółeczka,

Umiem skakać jak piłeczka.

Ręce w górę, w przód i w bok,

Teraz zrobimy przysiad i skok.

Wszyscy wznosimy ręce do góry,

Tak jak po niebie wędrują chmury.

Polecam Państwu wspólny taniec i gimnastykę . Poniżej przedstawiam tytułu piosenek, przy których nasze ,,KOTKI” pięknie tańczą i gimnastykują się podczas naszych zajęć żłobkowych.

Wystarczy wpisać tytuły w wyszukiwarce .

-Tulinkowy taniec

-Bańki łap

-Boogie Woogie

-Taniec Mai

CZYTANIE

Zachęcam Państwa do codziennego czytania dzieciom. Czytanie zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny a przy tym przynosi ogromną radość i wzmacnia więź między rodzicami a dzieckiem .

Poniżej umieszczam link do elektronicznej wersji książki ,,Pierwsza książka mojego dziecka’’ w formie PDF. Jest to świetna książka dla malucha, w której każdy wierszyk może stanowić pomysł do wspólnych, radosnych zajęć i zabaw.

Pozdrawiam serdecznie

Adriana Zendwalewicz

Propozycje zabaw dla dzieci żłobkowych

14 kwietnia 2020