30 listopada 2018

W dniach 19-20 listopada uczniowie z trzynastu klas naszej szkoły uczestniczyli  w niecodziennej lekcji astronomii.. Dzięki nowym możliwościom, jakie stwarza dzisiejsza technika, dzieci mogły podziwiać najodleglejsze zakątki naszego kosmosu. Przenośne planetarium "Bajkonur" to niezwykłe miejsce, w którym obserwacja nieba i zachodzących na nim zjawisk jest o wiele bardziej ciekawa. Większość seansów prowadzona była  na żywo, a ich długość oraz tematyka dostosowana została do wieku, zakresu wiedzy i możliwości percepcji uczniów. Multimedialny seans z zastosowaniem projektora wyświetlającego obrazy na kopule dał niesamowite wrażenia. Mam nadzieję - do zobaczenia w przyszłym roku!

Anna Listwan

PRZENOŚNE  PLANETARIUM Z WIZYTĄ W SZKOLE W LUTYNI​​​​​​​