Skrzaty w „Maciejowym Sadzie”

Dnia 1 października 2019 r. dzieci z grupy „Skrzaty” udały się na wycieczkę do sadu „Maciejowy Sad” w Lutyni. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią, poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie oraz poznanie pracy „murarki ogrodowej”.
W sadzie powitała nas Pani Ewelina, mama naszego Skrzatowego Pawełka, która oprowadziła nas i opowiedziała kilka ciekawostek na temat różnych odmian jabłoni. Dzieci grzecznie spacerowały pośród małych drzewek podziwiając i zbierając rumiane jabłka. Wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami oraz przepysznym sokiem jabłkowym. Zapach i błyszcząca skórka jabłek była najlepszą zachętą do spożywania witamin.
Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach
wiele pozytywnych emocji.
Dziękujemy Państwu Karczewskim za serdeczne przyjęcie, ciekawą lekcję
przyrody i pełne witamin dzień.

MOTTO SKRZATOWE: „CODZIENNIE, JEDNO JABŁKO DZIENNIE”.

Opracowała: A. Żywicka

03 października 2019