22 października 2018

W piątek, 19 października podczas zajęć  szkolnych, mieliśmy okazję udać się  na szybką „ wycieczkę” do  dalekiej Afryki. Stało się to za sprawą dwóch uczestniczek  z  Saleziańskiego  Liceum we Wrocławiu, które w ramach wolontariatu wyjechały na misje do Ghany, państwa w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Dziewczęta przedstawiały dzieło misyjne:  bycie       z dziećmi, wspólne zabawy, pomoc w nauce, dając przy tym świadectwo swojej wiary i przykład ofiarnej, bezinteresownej służby na rzecz innych. Dzięki opowieściom  i prezentacji multimedialnej uczniowie mogli zapoznać się  z warunkami życia afrykańskich dzieci. Przeprowadzone zajęcia  w grupach przedszkolnych i w klasach starszych były bardzo ciekawe i inspirujące nas samych do realizowania rozmaitych dzieł charytatywnych. Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszkom, Oldze Kocembie  i Monice Kużmickiej,    za obecność  w naszej szkole. Życzymy powodzenia , sił i odwagi  w podejmowaniu kolejnych projektów misyjnych.

Beata Biernacka

Spotkanie z uczestniczkami Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego