19 grudnia 2018

30 listopada odwiedzili naszą szkołę studenci: Natalia Murdzek i Kuba Czapski, którzy w czasie wakacji wraz z dziewięcioosobową grupą wsparli działalność misyjną w prowincji Granma na Kubie. Podczas spotkań z uczniami z klas: 1a, 1b, 3b, 8a i 8b wolontariusze opowiedzieli o swojej pracy  z dziećmi i wielkiej potrzebie niesienia pomocy. W trakcie multimedialnej prezentacji pokazali, że prawdziwe życie na Kubie to nie kolorowy, tętniący muzyką kraj przedstawiany turystom w kurortach, ale bieda panująca w wioskach bez bieżącej wody i braku podstawowych produktów spożywczych. Ich zadaniem było między innymi prowadzenie kursu angielskiego oraz kreatywne spędzanie czasu z kubańskimi dziećmi . Na miejscu okazało się, jak skomplikowane jest także życie społeczne. Państwo kontroluje wszystkie sfery życia a pozornie otwarci i radośni Kubańczycy nie uzewnętrzniają swoich uczuć. Wolontariusze starali się  pokazać, że można żyć inaczej, okazywać sobie czułość, nawiązywać bliższe relacje. Studenci przyznali, że czas spędzony na Kubie, zawarte tam przyjaźnie otworzyły ich serca, pozwoliły docenić, że żyjemy w kraju, gdzie możemy o sobie decydować i mamy wiele, za co możemy być wdzięczni.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawym spotkania pani Dagmarze Baranieckiej.

Spotkanie z wolontariuszami