24 października 2018

W październiku grupa Tropiciele i Przyjaciele Kubusia Puchatka w ramach realizacji projektu z preorientacji zawodowej, zapoznała się z pracą listonosza. W dniu  18.10 obchodzony jest Dzień  Listonosza i korzystając z tego wyjątkowego dnia, w trakcie zajęć poznaliśmy drogę paczki do adresata na podstawie historyjki obrazkowej. Dowiedzieliśmy się do czego służy znaczek i co może się na nim znajdować.  Następnie klasyfikowaliśmy i przeliczaliśmy znaczki w trakcie zabaw dydaktycznych. Na koniec każde dziecko zaprojektowało swój własny znaczek i zaprezentowaliśmy prace w galerii grup. Uwieńczeniem zajęć była wycieczka do pobliskiego Urzędu Pocztowego, gdzie grupa 0 a nadała przesyłki do bliskich, a grupa 0 b wysłała list to św. Mikołaja. Dzięki uprzejmości Pani listonoszki, dzieci mogły zobaczyć, jak wyjmuje się listy ze skrzynki pocztowej. Mamy nadzieję, że wszystkie kartki dotarły do adresatów.

Starszaki na poczcie!