02 kwietnia 2019

W sobotę 30.03.2019r. we wrocławskim klubie Anima odbył się uroczysty wernisaż z udziałem naszych uczennic. Julia Biernacka z klasy VIII a i Oliwia Komodowska z klasy VIII b zostały laureatkami konkursu plastycznego pt. „PRZYJACIEL I OBOWIĄZEK – ZWIERZAK”. W kategorii klas VII-VIII Oliwia zdobyła  II miejsce natomiast Julia miejsce III. Jest to niezwykły sukces z racji tego, że do konkursu przystąpiły szkoły z całego województwa dolnośląskiego.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na zwierzęta domowe, z którymi codzienne mają styczność oraz propagowanie odpowiedzialności w stosunku do zwierząt. Na konkurs należało przygotować indywidualne prace plastyczne przedstawiające codzienną opiekę nad zwierzakami domowymi.

Nadesłane materiały zostały ocenione przez jury, w składzie:

- Krystyna Szczepaniak – absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. Zajmuje się wieloma mediami, a w szczególności malarstwem, rysunkiem. Na swoim koncie ma wiele indywidualnych wystaw, a także zbiorowych.

- Jacek Doszyń – Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Posiada dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Geta-Stankiewicza (1990). Specjalizuje się w drzeworycie i sitodruku. W grafice użytkowej koncentruje się na plakacie. Uczestniczył w wielu prestiżowych wystawach i konkursach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest laureatem nagród i wyróżnień.

- Agata Mikułowska – ur. w Świnoujściu, od 10-go roku życia mieszka we Wrocławiu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, ukończyła Wrocławską ASP na Wydziale Malarstwa. Obecnie, od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz, oraz tworzeniem scenografii.

Ogromne gratulacje!!!

Poniżej przedstawiam zdjęcia z wernisażu i nagrodzone prace Oliwii i Julii.

Edyta Lipińska

Sukces uczennic z klas VIII w XXV Konkursie Plastycznym pt. „PRZYJACIEL I OBOWIĄZEK – ZWIERZAK”.