Tablica interaktywna w grupie Jeżków

Sala w grupie Jeżyków wzbogaciła się o nową multimedialną tablicę interaktywną. Dzięki tablicy nauczyciele mogą uatrakcyjnić część zajęć z dziećmi. Tablica interaktywna stymuluje rozwój intelektualny dzieci. Rozwija spostrzegawczość i logiczne myślenie, kształtuje pomysłowość i wyobraźnię. Dzieci chętnie ćwiczą pamięć i koncentrację. Korzystając z zasobów programu możemy wspierać rozwój umiejętności dzieci. Zabawa z tablicą pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną w postaci dźwiękowej. Rozwija trening manualny - poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami. Kształtuje napięcie mięśniowe poprzez odpowiednie dociskanie pisaka.
Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły - wzrok, dotyk, słuch, rozwija mowę.
01 grudnia 2021