05 kwietnia 2019

Uczennice z SP Lutynia pod wodzą nauczyciela/trenera Karola Bernatka zajęły 4 miejsce w Finale Mistrzostw Dolnego Śląska klas V-tych, które odbyły się 3.04.2019 we Wrocławiu. To dawno nie widziany sukces w grach zespołowych w naszych trzech gminnych szkołach. Wszystkie uczennice, które były na zawodach na co dzień trenują w UKS Gminy Miękinia. Mistrzem naszego województwa została SP 50 z Wrocławia, drugie miejsce SP 2 z Milicza, a trzecie SP 3 z Wrocławia. Wszystkie te szkoły posiadają klasy sportowe, dzięki czemu trenują znacznie więcej niż uczennice z SP Lutynia, więc tym bardziej sukces jest cenny. Nawet organizator z ramienia związku szkolnego był zaskoczony, że uczennice z SP Lutynia są pierwszy raz na tym etapie i od razu z tak dobrym rezultatem. Gratulacje.

Uczennice z SP Lutynia 4-te na Dolnym Śląsku w siatkówce klas V-tych