Warsztaty muzyczne w Biedronkach i w Motylkach

Naszym gościem był Pan Kacper, który starał się ukazać dzieciom muzyką w kilku odsłonach. Poznaliśmy instrumenty muzyczne, dowiedzieliśmy się z czego są wykonane i usłyszeliśmy brzmienie każdego z nich. Zobaczyliśmy jak kiedyś zapisywano nuty i jak ten zapis wygląda dzisiaj. Uzgodniliśmy, że każdy z nas może różnie odbierać słuchany utwór: jako wesoły, smutny lub mieszany. Nasze muzyczne odczucia przedstawiliśmy poprzez improwizację ruchową. Okazało się także, że można je wyrazić w formie plastycznej. Sprawdziliśmy i byliśmy zachwyceni swoją twórczością.

W naszym nauczycielu dostrzegliśmy nie tylko miłość do muzyki, ale także predyspozycje do pracy w przedszkolu. Panie Kacprze, zapraszamy częściej.

Serdeczne dziękujemy mamie Grzesia z Biedronek, za organizację ciekawych warsztatów muzycznych i pamięć o nas.

Opracowała: Anna Gorczyca

20 marca 2019