04 marca 2020

W dniu 26 lutego 2020 r. w Zakładzie Schumacher Packaging w Krępicach odbyły się ciekawe warsztaty językowe, w których wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły. Zajęcia prowadzone były w języku niemieckim przez specjalistki z dziedziny HR, które przygotowały zadania wykorzystujące różne techniki i fachowe słownictwo. Podczas pracy

w grupach nie zabrakło dobrej zabawy oraz zdrowej rywalizacji. Lektorki uświadomiły młodzieży, że w powiecie średzkim działa wiele firm niemieckojęzycznych a znajomość  języka niemieckiego w naszym regionie zwiększa atrakcyjność na rynku pracy. Dzięki uprzejmości firmy mogliśmy zwiedzić najważniejsze działy produkcyjne i przyjrzeć się produkcji tekturowych opakowań, które są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska.

Dziękujemy firmie Schumacher Packaging za zaproszenie, przekazaną wiedzę, motywację do dalszej nauki oraz serdeczną atmosferę.

Katarzyna Kusznir

Warsztaty z języka niemieckiego w firmie Schumacher Packaging w Krępicach