31 marca 2019
W dniu 19.03.2019 o poranku w naszej szkole rozpoczęły się twórcze warsztaty w klasie I a i III b,które po raz pierwszy poprowadziła Pomysłowa Mama-Joanna Mirecka,autorka  ciepłej książki o tematyce rodzinnej i wychowawczej "Dzieci Pomysłowej Mamy" i Pomysłowy Tata-Piotr Mirecki. Pomysłodawców warsztatów zaprosiły Dzieci,Rodzice i Wychowawcy.Pomysł spotkania oparty był na niezwykle prostej formule wspólnego majsterkowania.Przy okazji zajęć praktycznych uczestnicy musieli wykazać się  o wiele trudniejszymi zdolnościami.Pomysłowa Mama od samego początku wspominała,że dzieci będą uczyły się CIERPLIWOŚCI,WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY,KOOPERACJI i będą mogły wykazać się indywidualną KREATYWNOŚCIĄ.
Uczniowie pracowali parami,musieli pomagać sobie nawzajem przy obsłudze mini wkrętarki,która okazała się doskonałym i łatwym w obsłudze narzędziem pracy i zabawy.W sali lekcyjnej wrzało,brzęczało,wkręty raz po raz zajmowały swoje pozycje na przygotowanej dla dzieci płycie-bazie.Dzieci musiały pomagać sobie wzajemnie  i z uśmiechem na twarzy oczekiwały na swoją kolej przy obsłudze elektronarzędzia.Z tej wrzawy i hałasu powstawały piękne różnokolorowe włóczkowe obrazy,a każdy był inny.O to właśnie chodziło! Pojawił się zegar,łapacz snów,obraz pokoju i tego co akurat było w głowie dziecka-raz widzieliśmy uporządkowane wzory, a innym razem chaos w pięknej formie.
Dziękujemy za urozmaicony czas w szkole,dobrą zabawę,nowe wrażenia  i spotkanie z Pomysłowymi Rodzicami.;)

Warsztaty z Pomysłowymi Rodzicami!!!