11 grudnia 2019

Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola.

Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki.

Tak długo oczekiwany gość przybył do naszego przedszkola w towarzystwie pomocników- Reniferka i Pani Mikołajowej. Został powitany gromkimi brawami.

Na wstępie dzieci zaskoczyły Świętego, wręczając mu prezent z okazji jego Imienin, a także zatańczyli wspólnie ze św. Mikołajem jego ulubiony taniec „Baby shark”.Wysłuchali opowieści o świątecznych porządkach Reniferka przed świętami w swoim pokoju. Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami. W ten dzień na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość.

Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

Opracowała: A. Żywicka

Wizyta św. Mikołaja – Skrzaty